Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası

Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası hakkında bilmeniz gerekenler ve en uygun fiyat teklifleri SigortamTeklif’de!

Hemen arayın

Telefonda tekliflerinizi hemen hazırlayalım!


0850 550 25 50

Yurt dışı Eğitim Sigortası, yurtdışında eğitim amacıyla yapacağınız seyahatler sırasında olası risklere karşı ülkemiz dışında tüm dünyada güvence sunduğumuz bir sigorta türüdür.

Bu sigorta kapsamında sağladığımız teminatların tamamı, öğrenim amacıyla gerçekleşecek seyahat sırasında meydana gelmesi durumunda, Avrupa ve tüm dünyada geçerlidir.

Yurt dışı Eğitim Sigortasından Kimler Faydalanabilir?
65 yaşın altında, yurtdışı eğitim hizmeti alacağını belgeleyen herkes bu sigortadan faydalanabilmektedir.

Sigorta Teminatları

Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil
Vefat eden sigortalının nakli
Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması
Yurtdışında nakit avans (Borç olarak)

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası Neden Almalıyım?
Yurt dışında eğitim görmenin birçok avantajı olsa da alışık olmadığınız bir ülkede sağlık sorunlarıyla uğraşmak sizi yorabilir. Herhangi bir eğitim sürecinin en az 2 yıl süreceği düşünülürse, bu süre zarfı boyunca doktor kontrolü, ilaç temini gibi ihtiyaçlarınız olabilir. Bu tür sağlık hizmetlerini kolayca temin edebilmeniz için yardımınıza koşan seyahat sağlık sigortası yurtdışı eğitiminde yararlanabileceğiniz en iyi hizmet olarak karşınıza çıkar.
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?
Yurt dışı sağlık danışmanlığı ve acil yardım hattı, 30.000€’ya kadar teminat, Ameliyat ve İlaç masrafları dahil ayakta ve yatarak tedavi, Hastalık ve yaralanma durumunda tam koruma, En yakın sağlık merkezine ve gerektiğinde ikamet adresine transfer, Bagaj kaybı veya hasar anında ödeme, Acil diş teminatı, Kişisel evrakların kaybolması durumunda idari asistansı hizmeti.