Konut Sigortası

Konut Sigortası hakkında bilmeniz gerekenler ve en uygun fiyat teklifleri SigortamTeklif’de!

Hemen arayın

Telefonda tekliflerinizi hemen hazırlayalım!


0850 550 25 50

Konut Sigortası, evinizi ve isteğiniz doğrultusunda evinizde bulunan eşyalarınızı; yangın, sel, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına aldığınız bir sigorta çeşididir.

Bu sigortanın amacı, karşı karşıya kalacağınız sorunlarda zararınızı en aza indirgemektir.

Sigortamteklif, sunduğu konut sigortası paketiyle, danışanlarını bir çok riske karşı korur. Sigortanızın kapsamı, poliçenizde belirlenen teminat ve limitlere göre değişiklik gösterir. Konutunuzda meydana gelen bir hasar nedeniyle kira kaybı, izolasyon sebebiyle konutunuzun zarar görmesi ya da kiracının evde zarara neden olamsı gibi teminatlar da ilave edilebilir.

Konut sigortası yaptırmak için ev sahibi olmak zorunda değilsiniz.

Sigorta Teminatları

Yangın
Su basması
Hırsızlık
Konutun zarar görmesi
Kiracının evde zarara sebep olması
Ziynet eşyaları koruma

Sıkça Sorulan Sorular

Konut Poliçesi Nedir?
Konut Poliçesi, evinizi koruma altına alan sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, yangından,hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Başlıca teminatlar;Bina Ev eşyası, Değerli eşya, Misafir eşyası, Nakit para ve kıymetli evrak, Yangın, yıldırım, infilak, Sel, su baskını, Yer kayması, Yer kayması ek teminatı-civar kazılar sonucu oluşan hasarlar, Dolu, Deprem, Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, Dahili su, Akvaryum, klima tesisatı ve buzdolabındaki arızalar sonucu oluşan dahili su hasarları, İzolasyon yetersizliği sonucu oluşan dahili su hasarları, Fırtına, Duman, Kar ağırlığı, Kara/hava/deniz taşıtları çarpması, Yangın mali sorumluluğu, Yangın, infilak, Dahili su, Duman, Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, Hırsızlık, Ev eşyası/değerli eşya/ziynet eşyası/bina sabit tesisat/nakit para ve kıymetli evrak, Çalışanların emniyeti suiistimali, Fiziki hasarlar, Cam ve aynaların kırılması, Hukuksal koruma, Elektrik hasarları, Elektronik cihaz sigortası, Elektrik arızasına bağlı gıda bozulması, Makine kırılması sigortası, Aile destek sigortası (ferdi kaza / üçüncü kişilere karşı sorumluluk / kapkaç), Enkaz kaldırma masrafları, Yakıt sızması, Kira kaybı, Eşyanın konut dışında da teminat altında bulunması, Alternatif ikamet masrafları, Kiracılar için boya-badana vb. dekorasyon masrafları, Yeni değerinden ödeme teminatı, Eksik sigorta koruması, Enflasyon koruması, Konut asistans, Konut yardım
Ev Kredisi Çektim Konut Poliçesi Yaptırmazsam Ne Olur?
Konut Sigortası isteğe bağlı bir sigorta olup herhangi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Kredi veren kurum teminat olarak evinizi ipotek altına alıyorsa evinizin başına gelebilecek herhangi bir olumsuz durum karşısında çıkan yüklü masrafları sizin yerinize sigorta şirketlerinden temin edebilmekte olduğu için evin güvencesi adına gerekli olan bir sigorta türüdür. Ayrıca konut sigortası yaptırmak isteyen kişilerin kredi çekmiş oldukları bankadan sigorta yaptırmaları mecburi tutulmamıştır.