Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) hakkında bilmeniz gerekenler ve en uygun fiyat teklifleri SigortamTeklif’de!

Hemen arayın

Telefonda tekliflerinizi hemen hazırlayalım!


0850 550 25 50

Zorunlu Deprem Sigortası, deprem ve deprem sonucunda meydana gelen infilak, tsunami, yer kayması, yangının doğrudan sebep olduğu maddi zararları, poliçeniz dahilindeki limitler dahilinde karşılamaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası genel anlamıyla, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak geliştirilmiş bir sigorta sistemidir. 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince, binalar güvence altına alınır.

Sigorta Teminatları

Temeller
Ana duvarlar
Bahçe duvarları
İstinat duvarları
Merdivenler
Asansörler
Koridorlar

Sıkça Sorulan Sorular

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Başvurusu için Gereken Belgeler Nelerdir?
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Başvurusu için Gereken Belgeler; Sigorta sahibinin kimlik bilgileri, Sigorta sahibinin iletişim bilgileri, Sigortalanmak istenen yerin adresi, Tapu bilgileri, Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı, Bina kat sayısı, Binanın hasar durumu, Mesken brüt yüzölçümü, Binanın kullanım şekli
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
İhtiyacınız olan sigorta poliçesini seçmenizde alanında uzman kadromuz fiyat bilgisini ve poliçe teminat içeriklerini iletmekten memnuniyet duyacaktır.
Zorunlu Deprem Sigortasının Amacı Nedir?
Zorunlu Deprem Sigortası, yaşadığınız binada depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik bir teminat sistemidir. Bu sayede yaşamın deprem öncesindeki temel standartlarında devam edebilmesi amaçlanır. İhtiyaçların en etkin ve hızlı şekilde giderilmesi için devletin ve sigorta sektörünün işbirliği ile oluşturulan bu sistemin başlıca hedeflerini şu şekilde sıralamak mümkündür: Kapsamdaki bütün konutların, ödenebilir seviyedeki primlerle, depreme karşı güvence altına alınması Yurtiçinde risk paylaşımının sağlanması Deprem hasarlarının ülkemize getireceği mali yükümlülüğün, sigorta yoluyla, uluslararası reasürans (yeniden sigortalama) ve sermaye piyasalarına dağıtılması Devletin, depremlerden -özellikle deprem sonrası afet konutları inşasından- kaynaklanan mali yükünün azaltılması Devletin mali yüklerinden kaynaklanan vatandaşa yansıyacak muhtemel ek vergilerin önlenmesi Sigorta sisteminin, sağlıklı yapıların üretiminde teşvik edici bir araç olarak kullanılması Deprem hasarlarının karşılanmasında uzun vadeli kaynak birikiminin temin edilmesi Toplumda sigorta ve sosyal dayanışma bilincinin gelişmesine katkıda bulunulması Deprem gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğumuz ülkemizde tüm bu hedeflere birlikte ulaşabilmemiz, deprem sonrasında birey ve ülke genelinde daha fazla güvenceye sahip olabilmemiz için Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmayı unutmayınız.
DASK Yenileme Nasıl Yapılır?
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yenileme işlemlerinde; TC kimlik numaranızı ve mevcut olan DASK poliçe numarasını SigortamTeklif.com adresimiz üzerinden veya sizler için alanında uzman sigorta danışmanlarımızı 0850 550 2 550 no’lu telefodan arayarak bizlere bildirmeniz yeterlidir.