Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası hakkında bilmeniz gerekenler ve en uygun fiyat teklifleri SigortamTeklif’de!

Hemen arayın

Telefonda tekliflerinizi hemen hazırlayalım!


0850 550 25 50

SigortamTeklif, tatiliniz sırasında oluşabilecek olası risklerin yanı sıra, tur kapsamında katılacağınız tatillerinizde oluşabilecek aksaklıklar ya da aile fertlerinizden birinin ölümü veya seyahatinizi engelleyecek herhangi bir sebebin gerçekleşmesi durumunda, danışanlarını Seyahat Sigortası kapsamında korumaktadır.

SEYAHAT SİGORTASININ COĞRAFİ KAPSAMI NEDİR?
SigortamTeklif ile yapacağınız Seyahat sigortalarınızda iki tür coğrafi kapsam bulunmaktadır: Tüm Dünya ve Avrupa Ülkeleri. Seyahatinizi yapacağınız coğrafi bölgeye göre seyahat sigortanızı yaptırmalısınız.

Sigorta Teminatları

Ayakta tedavi
Yatarak tedavi
Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli
Cenazenin yurda nakli
Defin için yapılan harcamalar
Seyahat iptali

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?
Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatlerı esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür. Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı'ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.Sigortalı'nın bu poliçe kapsamında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, Şirket sigortalının tıbbi durumuna en uygun nakil aracıyla, en yakın sağlık kurum ve/veya kuruluşuna ulaşımını sağlar. Bulunulan sağlık kurum ve/veya kuruluşunda hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa Şirket sigortalının tıbbi durumuna uygun başka bir sağlık kurum ve/veya kuruluşuna naklini sağlamakla yükümlüdür. Sigortalının bu poliçe kapsamında aniden hastalanması veya yaralanması sonucu vefatı halinde Şirket; Cenazenin talep edilen adrese naklini temin eder ve oluşan masrafları öder.
Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
Seyahat Sağlık Sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Rotanızını belirlediyseniz bizlere sadece nereye gideceğinizi paylaşmanız yeterli olacaktır. İhtiyacınız olan sigorta türünü seçmenizde alanında uzman kadromuz fiyat bilgisini ve poliçe teminat içeriklerini iletmekten memnuniyet duyacaktır. Sizleri seyahat edeceğiniz yerlerde güvence altına alacak.