Seyahat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pandemi nedeniyle bir çok kişi seyahat etmenden önce seyahat sigortası nedir, seyahat sigortası neleri kapsar gibi soruların cevabını aramaktadır. Peki seyahat sigortası nedir?

Seyahat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEYAHAT SİGORTASI NEDİR?

Seyahat sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde olulabilecek hastalık, kaza ve aksaklıklar gibi durumları kapsayan bir sigorta türüdür. Seyahat sağlık sigortası vize sürecini kolaylaştırmak için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir, çünkü vize başvuru sürecinde istenen evraklar arasında yer almaktadır. Bir sonraki seyahatiniz için sahip olabileceğiniz güvenceyle ilgili tüm soruları sizler için derledik. 

SEYAHAT SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

SigortamTeklif, tatiliniz sırasında oluşabilecek olası risklerin yanı sıra, tur kapsamında katılacağınız tatillerinizde oluşabilecek aksaklıklar ya da aile fertlerinizden birinin ölümü veya seyahatinizi engelleyecek herhangi bir sebebin gerçekleşmesi durumunda, danışanlarını seyahat sigortası kapsamında korumaktadır.

SEYAHAT SİGORTASININ COĞRAFİ KAPSAMI NEDİR?

SigortamTeklif ile yapacağınız Seyahat sigortalarınızda iki tür coğrafi kapsam bulunmaktadır: Tüm Dünya ve Avrupa Ülkeleri. Seyahatinizi yapacağınız coğrafi bölgeye göre seyahat sigortanızı yaptırmalısınız.

SEYAHAT SİGORTASININ MALİYETİ NEDİR?

Seyahat sigortası ücretleri, gideceğiniz ülkeye ve kapsamına göre farklılık göstermektedir. Her ne kadar maliyet, seyahat kriterlerine bağlı olarak değişsede bu, seyahatinizle ortaya çıkabilecek sorunlardan nispeten küçük bir miktar karşılığında korunmanızı sağlar. 

BİRDEN FAZLA ÜLKEYE SEYAHAT EDEBİLİR MİYİM?

Birkaç ülkede seyahat ediyorsanız sigortanızı yaptırırken seyahat edeceğiniz ülkeleri sigorta danışmanına veya acentenize bildirmelisiniz. Buna göre size uygun bir çözüm sağlanacaktır.

SEYAHAT SİGORTASININ LİMİTİ NEDİR?

Seyahat sigortası, yolculuk sırasında meydana gelen hastalık veya kaza durumunda genelde 30 bin euroya kadar hastane bakım masraflarınızı karşılar, hastaneye naklinizi ve ilaç sevki gibi hizmetler sağlar. Bu miktar müşteri isteğine göre ek paketle arttırılabilinir. 

SEYAHAT SİGORTASI COVİD-19'A BAĞLI HASTALIKLARI KAPSIYOR MU?

İsteğe bağlı olarak Covid-19 teminatını seyahat sağlık poliçesine ilave edebilirsiniz. 

SEYAHAT SİGORTASININ SÜRESİ NE KADARDIR?

Seyahat sigortası süresi, sigortalının ülkeden ayrılışının pasaportla belirlenmesi ile başlar ve ülkeye girişiyle sona erer. Sigortalı yurt dışı seyahatini iptal ederse, sözleşmenin başlamasından en geç 24 saat önce sigorta şirketinde sözleşmesini feshedebilir ve primini geri ödetebilir.